Warto zagłębić się w szukanie podręczników

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych dni dla dzieci jest 1 września. Każdy dobrze zna tę datę, ponieważ jest to oczywiście dzień rozpoczęcia roku szkolnego i każde dziecko chcę zaprezentować się jak najlepiej. Jeszcze podczas wakacji dzieci udają się z rodzicami na zakupy, aby wybrać dla siebie idealny plecak, piórnik, kredki i inne rzeczy, które mogą uprzyjemnić spędzanie wielu godzin w szkolnej ławce. Rodzice kupują swoim pociechą nowe podręczniki do każdej klasy. Chcą, aby ich dzieci miały świeże, nieużywane książki, które są pachnące i ładne. Podręczniki do klasy 4 takie jak „NOWE Słowa na start! 4” autorstwa Anny Klimowicz i Marleny Derlukiewicz to podręcznik, który łączy w sobie najlepsze cechy dotyczące ofert podręczników do klasy 4. Książka ta wzbogacona jest o nowe rozwiązania umożliwiające realizację wytycznych nowej podstawy programowej.  Podręcznik zawiera:

– uporządkowane treści wokół 7 osi tematycznych

– ułatwia omawiane lektur

– zawiera bliskie dzieciom tematy, które zachęcają do czytania

– na końcu działu umieszczone podsumowanie w formie map pojęć

Nauka poprzez zabawę.

Wiadomym jest, że dziecko w klasie 4 potrzebuje jeszcze zabawy, a nie tylko siedzenia w ławce nad podręcznikiem i wypełniania zadań. To właśnie poprzez zabawę dziecko jest w stanie nauczyć się najwięcej podstawowych rzeczy. Najlepszym pomysłem są gry planszowe i zabawki logiczne, przy niektórych podręcznikach można znaleźć różne gry, które są dodatkiem do zakupu na przykład podręcznika do klasy 4. Spora część z nich zawiera naprawdę interesujący scenariusz. Wiele z nich pomaga uruchomić kreatywność i wyobraźnię dziecka, inne natomiast wymagają od niego analitycznego myślenia, czy zaplanowania strategii. Wiadomo, że nie są to skomplikowane gry, jednak wymagają od dziecka tego, aby myślało i postępowało racjonalnie. W szkole podczas lekcji wychowawczych można skorzystać z tego typu rzeczy dodawanych przed wydawnictwa, które pomagają w rozwoju dzieciom.

Ceny podręczników dla dzieci

Nie da się ukryć, że dla każdego rodzica ważne są pieniądze. Mówi się, że edukacja jest bezpłatna, ale w gruncie rzeczy nie wygląda to tak pięknie. Co roku potrzeba zestawu nowych podręczników do nowej klasy, a często ceny wzrastają. Najwyższe ceny mają podręczniki do nauki języków. Niektóre podręczniki do klasy 4 można kupić jednak w przystępnych cenach. Warto kupować hurtowo, ponieważ często w takich sytuacjach ceny bywają niższe. Rodzice dbają o to, aby ich pociechy miały nowe podręczniki, jednak warto kupować używane, które można kupić na prawdę w okazjonalnych cenach. Nie warto przepłacać za podręczniki do klasy 4, które przecież i tak po roku będziemy musieli odłożyć na bok lub sprzedać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *